Az a kisbaba is reagál a játékra, aki még nem tud mászni vagy menni. A kicsi szeret mozogni, és szüksége is van rá, hogy izmai megerősödjenek, a csontjai keményebbé váljanak, megtanulja megtartani az egyensúlyát, és kapcsolatba kerülhessen a felnőttekkel.
Felülés
A pici babák nem tudják kontrollálni a hátizmaikat. Ha fekvő helyzetből felhúzzuk a kicsit, előrehajol, de a feje hátracsuklik. Amíg a baba nem tudja megtartani a fejét, miközben ülő helyzetbe húzzák, döntve és megtámasztott háttal szabad csak ültetni. Erre a célra megfelel egy döntött támlájú szék. A bébihordozóban üldögélve vagy párnákkal megtámasztva a pici jól látja a környezetét, és nem álmosodik el olyan gyorsan, mint fekve.
A pelenkacsere a kisbaba társadalmi életének fontos eseménye. Szereti nézegetni a szülei arcát és hallgatni, ahogy beszélnek hozzá pelenkázás közben. Ezt mosollyal, kuncogással és rugdalódzással fejezi ki. Ez a kapcsolat hamarosan a beszédet megalapozó "társalgássá" fejlődik. A pelenka nélkül töltött idő (és a gyakorlás) meghosszabbítható, ha a babát egy padlóra terített törülközőre fektetik.
Sok kicsi szereti, ha egy kendőt terítenek rá, miközben rugdalódzik.
Ezt a játékot azok a gyerekek játszhatják, akik már biztosan tartják a fejüket és a hátukat. Ültesse a babát a térdére, és zötyögtesse fel-alá, mintha lovagolna, közben fogja jól a hóna alatt. Sokféle versikét lehet mondani közben, de a többségükben, "a lovas leesik a lóról", a baba a felnőtt térdei közé csusszan. A nagyobb gyerekek szívesen lovagolnak a felnőttek lábfején. Tegye keresztbe a lábát, ültesse a babát a lábfeje hajlatába és hintáztassa fel-alá. Hirtelen széttárva kissé lábait repítse a magasba, aztán újra tegye keresztbe a lábát és himbálja tovább. Eközben is lehet versikéket mondani, például "hinta-palinta, hintázik a kisbaba, zsupsz".
Elég időnk jut a háztartásra és a kicsire is, ha egy kenguruban vagy hordozókendőben a testünkre erősítjük őt. A gyerek a felnőtt mozgásához igazítja az egyensúlyát. Ezt általában csak akkor vesszük észre, amikor nem csinálja: azért tűnnek nehezebbnek az alvó kisbabák, mert nem változtatják a testtartásukat.
Ha az újszülöttet álló helyzetben tartjuk, és a talpa a padlón van, ösztönösen lép egyet. Ez a reflex általában néhány hét elteltével kialszik. A legfrissebb kutatási eredmények szerint ennek az az oka, hogy a picik lába túl nehézzé válik. A könnyű lábú babák továbbra is lépegetnek, azok, akik sokat gyakorolták az állást és a sétát az első hetekben, úgyszintén. Ezek a gyerekek korábban kezdenek járni, mint a többiek. Nincs bizonyíték arra nézve, hogy ettől görbe lenne a lábuk.
Az ajtókerethez erősített hinta is elszórakoztatja a kicsit a házimunka idejére. Már a pici babák is szívesen rugóznak egy keveset a bébihinta mély ülésében, mert nagyon jól látják onnan a világot. Amikor már irányítani tudják a lábuk mozgását, a padlóról elrugaszkodva rugóznak.